امروز یکشنبه ۲۹ بهم ۱۳۹۶

گالری عکس

شماره پیامک

نظرسنجی

گزینه برتر شما در جابجایی های درون شهری کدامند؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

اوقات شرعی

تاریخ ارسال : ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۵
در صندلی عقب تاکسی باید دو مسافر بنشیند

دو نفر صندلی عقب تاکسی

ما هر سال بحث افزایش کرایه تاکسی‌ها را مطرح می‌کنیم، بدون اینکه تاکسی‌ها را به استانداردهای رایج در سطح دنیا برسانیم. در سراسر دنیا از تاکسی به عنوان یک وسیله نقلیه خصوصی و لوکس استفاده می‌شود، در حالی که در کشور ما تاکسی یک وسیله نقلیه عمومی است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه در صندلی عقب تاکسی‌ها باید دو مسافر سوار شوند، گفت: به این ترتیب هم استهلاک خودرو پایین می‌آید و هم شؤون اخلاقی و اسلامی رعایت می‌شود.

معصومه آباد در گفت‌وگو با فارس در این خصوص گفت: ما هر سال بحث افزایش کرایه تاکسی‌ها را مطرح می‌کنیم، بدون اینکه تاکسی‌ها را به استانداردهای رایج در سطح دنیا برسانیم. در سراسر دنیا از تاکسی به عنوان یک وسیله نقلیه خصوصی و لوکس استفاده می‌شود، در حالی که در کشور ما تاکسی یک وسیله نقلیه عمومی است.

وی ادامه داد: طبق آمار معاونت حمل و نقل و ترافیک، ما ۱۰ درصد استانداردهای جهانی تاکسی را داریم. بعد وقتی می‌خواهیم افزایش نرخ بدهیم، تورم سالانه را لحاظ می‌کنیم. در حالی که من فکر می‌کنم یکی از مسائل فرهنگی- اجتماعی که باید در مورد تاکسی‌ها لحاظ کنیم، تعداد سرنشینان آن است. عضو شورای شهر در توضیح بیشتر گفت: صندلی عقب تاکسی برای دو نفر طراحی شده، ولی ما سه نفر انسان بالغ را روی این صندلی می‌نشانیم، بدون رعایت شؤونات اسلامی و اخلاقی و هیچ توجهی به این مسائل نداریم. آباد خاطرنشان کرد: یک زمانی روی صندلی جلوی تاکسی دو نفر می‌نشستند و ما بسیار برای جلوگیری از این موضوع مبارزه کردیم. در چین به عنوان کشوری که بیش از یک میلیارد نفر جمعیت دارد، این رسم نیست که روی صندلی جلو دو نفر یا روی صندلی عقب سه نفر بنشینند. وی افزود: باید فرهنگ سازی کنیم و کرایه‌ها را بین سرنشینان سرشکن کنیم تا به رانندگان تاکسی هم فشار نیاید. ولی قطعا مردم از این موضوع استقبال خواهند کرد؛ چون این مساله معضلات فرهنگی و اخلاقی ایجاد کرده است. به همین دلیل من مطمئنم مردم حاضرند ۲۰ تومان اضافه بپردازند و در آسایش به مقصد برسند.

آباد تاکید کرد: به این ترتیب استهلاک خودرو و همچنین برخورد و درگیری بین مسافران کمتر خواهد شد و در فضای راحت می‌توانند تردد شهری داشته باشند. استاندارد جهانی هم همین است و ما باید تاکسی‌ها را به سمت استاندارد شدن ببریم، ولی در بحث استاندارد، فقط داریم روی قیمت‌ها بحث می‌کنیم.

عضو شورای شهر اذعان داشت: در شش هفت سالی که من در شورای شهر حضور دارم، هیچ‌وقت نگفته‌ایم چگونه تاکسی‌ها را استاندارد کنیم تا خدماتی که به مسافر داده می‌شود، مشابه خدماتی باشد که در دنیا ارائه می‌شود.

وی در پایان گفت: اولین گام برای استاندارد کردن تاکسی‌ها، بحث ایمنی مسافر است. زیرا راننده اکنون خود را ملزم می‌داند که کمربند ایمنی را ببندد، اما مسافران الزامی به بستن کمربند نمی‌بینند. بحث دیگر هم ظرفیت مسافر است که باید برای صندلی عقب دو نفر تعریف شود.

انتهای خبر
منبع : خبرگزاری فارس
899 نفر
تعداد بازدید: