امروز دوشنبه ۰۳ ارد ۱۳۹۷

گالری عکس

شماره پیامک

نظرسنجی

گزینه برتر شما در جابجایی های درون شهری کدامند؟

مشاهده نتایج

Loading ... Loading ...

اوقات شرعی

سازمان تاکسیرانی

طبق پیگیریهای بعمل آمده و تا آنجاکه ریش سفیدان سیستم تاکسیرانی بندرعباس مطلع بودن اولین تاکسیها که خودرو بیوک نامیده می شد در سال ۱۳۴۸ به تعداد ۷ تا ۸ دستگاه با همت فردی بنام جلال جلالی از بومیان بندرعباس به شهر بندرعباس آورده شد.
این تاکسیها تا سال ۱۳۵۱ در خیابانها و محلات بندرعباس خودنمائی کرده تا اینکه تاکسیهای جدیدی با نام آریا و شاهین به نمایندگی آقای حسن لیاقت به بندرعباس آورده شد.تعداد تاکسیها درهنگام ورود بین ۱۰ تا ۱۲ دستگاه بوده است . تاکسیرانی در بندرعباس در سال ۱۳۵۲بصورت سندیکا شروع بکار کرده و تا سال ۱۳۵۹ بصورت سندیکایی اداره می شد. و از سال ۱۳۵۹ بصورت تعاونی و از سال ۱۳۷۶ به عنوان سازمان ثبت گردید.
ورود تاکسیهای پیکان از سال ۱۳۵۲ و ۱۳۵۳ بوده که در ابتدا با ۳۰ دستگاه و کم کم به ۸۰ تا ۹۰ دستگاه در یک سال بعد افزایش یافت که در ابتدا با نمایندگی آقای خیر اندیش این تاکسیها به بندرعباس وارد شد.

اولین مدیران سیستم تاکسیرانی بندرعباس به ترتیب :
جلال جلالی از ۴۹ تا ۵۰ مسئول سندیکا- حمزه پاسلار ۵۱ تا ۵۲ مسئول سندیکا – حاج محمود حقگویی از ۵۲ تا۷۶ مدیر تعاونی – عیسی رضایی ۷۶تا۸۰ اولین مدیرعامل– حمید هوشمند از ۸۰ تا ۸۲ – بابک هاشمی از ۸۲ تا ۸۹ – مصطفی خادم از ۸۹ تا ۹۴ و حسین اخلاقی از ۹۴ تانیمه اول ۹۶ بعنوان مدیران فعال در این حوزه بوده اند.که هر یک سهم بسزایی در توسعه و ارتقاء جایگاه حمل و نقل مسافر در شهر بندرعباس ایفاد نموده اند .

تعداد کل تاکسی ها برابر ۲۸۴۴ دستگاه انواع تاکسی می باشد .
تاکسیهای ویژه : فرودگاه – ترمینال – راه آهن –اسکله حقانی – بندر رجایی

۱۵ شرکت خصوصی زیر نظر سازمان :
سرویس مدارس:

طاها گستر امیر بندر – لیان گستر- رعنا خدمات بندر- ماندگار خدمات هاشمی – صداقت ساحل بندر- تک ستاره آرامش گیلان -شکوه پویا هرمزگان – شکوفه یاران خلیج فارس- غدیر هرمزگان – فانوس گستر حافظ – فراز گشت هرمزگان -بندرسازان فدایی – نگار ایمن ستوده – عدالت سیر بندر – درنیکا سیر جنوب – ستاره هرمز خلیج فارس

تاکسی بی سیم:

آسایش سیر هرمز-معراج گشت هرمز- تاکسی بی سیم ۱۳۳- ایمن سیر خلیج فارس
ضمنا در طرح شناسایی و ساماندهی خودروهای ناوگان بار نیز تعداد ۴۷۹۱ شناسایی و تاکنون تعداد ۳۵۰ دستگاه ساماندهی شده است .

در طرح شناسایی و ساماندهی مسافربرهای شخصی نیز بیش از ۹۰۰ دستگاه ساماندهی شده اند .